כיצד להציל את מערכת  היחסים

ומתי  הכי טוב לשחרר אותה

לא משנה כמה מערכת יחסים שלכם חזקה, אתם בטח נאבקים עם כמה בעיות לאורך הדרך. סוגיות אלה יכולות להופיע במספר דרכים, כמו בגידה, מעגל של עלבונות חוזרים ונשנים, יחסי מין "רדומים", שעמום, חוסר הערכה, קשיים כלכליים החודרים אל חדר המיטות, חוסר תקשורת, תחושה כי לא מבינים אתכם, אין עם מי לדבר ... ועוד אין ספור דוגמאות , המשאירות אותך תוהה כיצד להציל מערכת היחסים הגוועת או לחליפין האם כדי לשחרר ולצאת לדרך חדשה.

 

 

איך לדעת מתי להציל מערכת יחסים ומתי להרפות

למרות שאופטימיות תמיד זוכה להערכה גדולה, האמת היא שלא כל מערכות היחסים ניתן להציל. לפני שתחליט כיצד תתקדם, חשוב קודם לברר האם כדאי לשמור על מערכת היחסים שלך או שמא הכי טוב לך ולבן / בת הזוג שלך ללכת בדרכים נפרדות.

 

ישנם כמה מרכיבי מפתח שיש לקחת בחשבון בעת ​​קבלת ההחלטה שלך אם להמשיך במערכת היחסים או לא, ואהבה אינה אחת מהן. לדעתי "אהבה חשובה בעליל, אבל זה לא מספיק". מה שחשוב הוא מדד הבריאות של הקשר. "אם אי פעם הרגשתם מאוימים  פיזית או פסיכולוגית, אלה דגלים אדומים שאסור לכם להתעלם מהם. "עזיבת הקשר היא חיונית לביטחונכם ולרווחתכם [ושל ילדיכם אם יש לכם כאלה], במצבים אלה."

 

וכמובן ששני בני הזוג צריכים להיות מוכנים להציל את הקשר. אם אחד מכם כבר הגיע להחלטה כי אין ברצונו לתקן דבר כנראה שהגיע הזמן לסיים את מערכת היחסים [זו לא באמת מערכת יחסים].

 

להלן שבעה סימנים שמערכת היחסים שלכם בסכנה:

 

  1. אתם (בן / בת הזוג) מפסיקים להרגיש במיטבכם או לא אוהבים את מי שאתם בתוך מערכת היחסים.

  2. אתם (בן / בת הזוג) מציגים מערכת יחסים טובה לפני חברים ומשפחה, אך בפועל הדברים מאחורי הדלת הסגורה שונים לחלוטין.

  3. אתם (בן / בת הזוג) מעדיפים לעשות כל דבר אחר מלבד לבלות אחד עם השני.

  4. אתם (בן / בת הזוג)  גורמים אחד לשני להרגיש לא ראויים או לא מספיק טובים.

  5. אתם (בן / בת הזוג) מאבדים את עצמכם במערכת היחסים שלכם. כבר אין לכם תחושת עצמיות.

  6. אתם (בן / בת הזוג) הפסקתם לעסוק בפעילויות שפעם הביאה לך שמחה.

  7. אתם (בן / בת הזוג) לא מבלים עם חברים.

 

איך להציל מערכת יחסים

 

1. עבדו תחילה על עצמכם כיחידים - על מנת להציל ולחזק מערכת יחסים, שני בני הזוג צריכים לעשות את העבודה הפנימית שלהם [לבד או עם איש מקצוע]. יבררו לעצמם את ערכי הליבה והחזקות שלהם, יהיו סקרנים וכנים כלפי עצמם, המטרות שלהם, הדרך בה הם מנהלים את חייהם ואיך הם רוצים לראות את עצמם בעתיד. רק לאחר העבודה האישית תוכלו לעבוד כזוג כדי לנסות ולחזק את מערכת היחסים שלכם. "

 

2. לעמוד על שלך במקום "להתקרבן" ולהאשים – תקשור אסרטיבי של רצונותיךתוך קיום תקשורת פתוחה, כנה ולא פוגענית, היא זו שתקרב אתכם בעוד שכניסה למצב "קורבני" והאשמת השני רק ירחיקו אתכם זה מזה.

 

3. הביעו תודה על הדברים הקטנים - אלה הדברים הקטנים ביותר שנושמים ומחיים את הקשר. חשוב להביע את הערכתך לדברים הקטנים שבן / בת הזוג עושה. זה יכול להיות הודעה קטנה ומתוקה, הכנת קפה סתם כך או הבעת תודה –כי לא הכל מובן מאליו. לא רק מדי פעם, אלא מדי יום.

 

4. התענגו על זמנכם ביחד - לא רק הרגעים הגדולים, כמו חופשות או ימי הולדת, אלא גם כל הרגעים הקטנים היומיומיים, כמו לראות יחד תוכנית משותפת בטלוויזיה או להכין יחד ארוחת ערב בבית. היו נוכחים לחלוטין בזמן זה האחד עם השני [כלומר בלי פייסבוק, איסטגרם, ווטסאפ, שיחות מעבודה, חברים או משפחה [כולם דחופים וחשובים אבל בפעם אחרת!] רק כך תוכלו להתענג על זמנכם יחד.

 

 

5. בצעו צ'ק-אפ חודשי - מערכות יחסים דורשות תחזוקה, וזו הסיבה שהצ'ק-אפ רגיל יכול להועיל. לשם כך, אני מציעה לשבת יחד לשיחה רגועה וכנה על מצב הקשר שלכם. לדבר תקשורת, אינטימיות, הורות וכספים. כי על ידי התייחסות לבעיות פוטנציאליות בשלב מוקדם אתה יכול לתקן אותן לפני שהן שוברות אותך ובו זמנית להרחיב ולהעמיק את האינטימיות והקשר האמיתי שלך.

 

6. חוגגים אחד את השני - אף על פי שהיות שם האחד בשביל השני בזמנים וברגעים קשים. למדו להיות שם בעת חגיגת ההישגים זה של זה. לעתים קרובות אנו בקושי מקשיבים כשבן הזוג שלנו חולק איתנו משהו טוב, אנו עלולים לבטל את זה מבלי משים, לחזור אל השגרה או לשנות את הנושא. התייחסות כזו היא כמו לומר ישירות משהו שלילי על החדשות הטובות של בן זוגנו. ולכן, כאשר בן/בת הזוג שלך חוזר הביתה, קורן מחדשות טובות, ומבקש לשתף, תניח מייד את הטלפון שלך ותן לו/ה את תשומת הלב הראויה.

 

7. הישארו סקרנים לגבי בן / בת הזוג - בתחילת מערכת יחסים, נראה שקל לסקרן את בן / בת הזוג ולהתמקד בחיובי, עם זאת, בהמשך מערכת היחסים כשהחידוש דועך, לעתים קרובות אנו חושבים בטעות שאנחנו יודעים כל מה שיש לדעת על בן הזוג שלנו. אנו מפסיקים לשאול שאלות ואנחנו נופלים. הכוונה מחדש של ניצוץ הסקרנות והרצון להתעניין זה בזה הם פשוטים הרבה יותר ממה שאתם חושבים, אף אחד לא יודע באמת מה העושר הפנימי האמיתי של בן/בת הזוג.

 : שעות פתיחה

ראשון - חמישי : 19:00 - 08:30

שישי : בתאום מראש

מרים קוזי - הקלינקה

ברח' ברנשטיין, ראשון לציון

050-5657-992

בכל שאלה או בקשה - צרו קשר

© 2020 by מרים קוזי. Proudly created with אפי רוזנברג