top of page

גישור לגירושין

כשצד אחד מנצח בתיק המשפחה והצד השני

מפסיד – אין אפשרות לשיקום משפחתי ועצמי

כי מי שנופל לתהום הם הילדים וגם אתם.

כשמחליטים להתגרש, דברים מתחילים לזוז מהר.

מרוץ מטורף בכדי להשיג כל מה שאנחנו רוצים.

משתפים את הסביבה שנותנת עצות שבאות 

לרוב מתפיסת עולמם, מתייעצים עם עורכי דין

שלא ממש מכירים את ההרכב המשפחתי שלכם.

Family Dispute

אתם, שנמצאים בסערת רגשות לצד המון פחדים כלכליים ואישיים.

בנוסף לאכזבה והכאב של פירוק התא המשפחתי שלכם ומה שהכרתם שנים רבות לטוב או לרע, צריכים לקבל החלטות חשובות שישפיעו על עתידכם ועתיד ילדיכם והכל תחת לחץ.

לזמן יש משמעות רבה ! ברגע שנכנסתם לבתי משפט לא תדעו איך תצאו ממנו. ההמתנה ארוכה כשבינתיים אתם הם אלה שבבית, במתח נוראי, האווירה לא נורמאלית כשכל יום הוא אקוטי ונפיץ בינכם.

אפשר לעשות דברים בדרך אחרת! לא חייבים להגיע לכדי כעסים קיצוניים,מעשים קיצוניים, שנאה ובלבול עד הגעה לבתי משפט.

עצרו רגע כדי להבין שלטובתי האישית ולטובת ילדיי, קיימות דרכים נוספות לסיים את התהליך הכואב בפחות לחץ וכאב ועם תקשורת הדדית טובה.

גישור, כשמו כן הוא, משמש כגשר בין בני זוג בתהליך הפרידה ועל התהליך ושותף לו נמצאת אני כמגשרת. יחד, אנחנו מוצאים פתרונות הולמים שיתאימו לכל אחד מכם לטובתכם ולטובת ילדיכם.

בתהליך הגישור אנחנו עוסקים בכל התחומים הנוגעים להסכם הגירושין : הסדרי הורות/ איזון משאבים/ חלוקת כספים, רכוש/ פנסיות וכל מה שתביאו איתכם לתהליך הגישור.

יחד נחליט כיצד יראה העתיד כשאני מלווה אתכם בכל צעד .

איך בוחרים מגשר טוב?

"כימיה" – חשובה מאוד הכימיה שנוצרת בנכם ובין המגשר/ת . אתם דנים על החיים שלכם ועל חיי ילדיכם בנקודות האינטימיות והכואבות ביותר. חשוב שתרגישו בנוח, לדבר ולומר את כל אשר לליבכם. הפעילו את האינטואיציה הפנימית  – תחושת הבטן אף פעם לא טועה.

 

אמינות – חשוב שהמגשר/ת ישמרו בקפדנות רבה כל מידע שיתקבל  ולא יחלוק אות המידע הזה עם הצד השני למעט אם התקבל אישור לכך ומראש. לא יאמר לצד א' כך ולצד ב' אחרת, התנהלות תוך שקיפות מלאה לאורך כל הדרך תוך שיתוף הצדדים בתהליך, כלליו, ותוצאותיו.

 

ניטראליות – אם אתם מרגישים כי המגשר/ת נוטים להיות לטובת אחד מן הצדדים אזי אתם כנראה לא במקום הנכון. מגשר/ת טובים רואים את שניכם ואתם עובדים יחד כקבוצה אשר תשיג עבורכם תוצאות הולמות ומיטיבות כשהמגשר/ת מנהל/ת את התהליך .

חשוב שתזכרו כי גם אחרי שמתגרשים עדיין נפגשים באירועים משותפים, הזוגיות מסתיימת אך ההורות לא.  אנחנו רוצים לשמש דוגמא לילדנו גם באופן בו אנו נפרדים זה מזה ורוצים שילדינו יכבדו אותנו כהורים וכבני אדם.

למה לי גישור פרטי

  • מגשר פרטי רואה במשפחה יחידה אורגנית ותופר במדוייק את הגירושין על פי צרכי ההורים והילדים. הזוגיות מסתיימת אך ההורות לא - חשובה התקשורת הטובה.

  • היוזמה להתגרש באה ברוב המקרים מצד אחד, הרבה פחות מהחלטה משותפת על כך. גישור פרטי מאפשר מתן זמן לעבד את התהליך הריגשי למי שזקוק לו, קבלת הכוונה מה עושים ואיך.

  • עלות כספית כוללת נמוכה באופן משמעותי מפתיחת תיק וליווי של עורך דין. בגישור פרטי יש מגשר/ר אחד/ת ולו/לה משלמים תשלום שווה לכל צד.

  • תהליך קצר יותר – אין צורך להמתין לדיונים בבתי משפט כמו גם לגישור המהו"ת הנדרש על פי חוק . גישור פרטי מאפשר לקבוע מפגשים על פי הזמנים הנוחים לבני הזוג.

  • הסכם - ברגע בו מסיימים את תהליך הגישור אין צורך לעבור דרך בירוקרטיות מיותרות, מגישים את ההסכם ישירות לבית המשפט למשפחה או בית הדין הרבני ומתגרשים.

  • תהליך "ידידותי" – טיב ניהול השיח שלכם ודגש על הדרך, התחשבות בצרכים ביחד ולחוד – אין צורך במתחים מיותרים בהופעה בבתי משפט ודיונים.

  • מתן פתרונות עכשוויים לאיך חיים ביחד/לחוד עד שהפרידה תהיה מעוגנת בהסכם/גט.

 

מרים קוזי 

bottom of page