top of page

 ייעוץ זוגי ואישי 

לא משנה כמה מערכת יחסים שלכם חזקה,

אתם בטח נאבקים עם כמה בעיות לאורך הדרך.

סוגיות אלה יכולות להופיע במספר דרכים,

כמו בגידה, מעגל של עלבונות חוזרים ונשנים,

יחסי מין "רדומים", שעמום, חוסר הערכה,

קשיים כלכליים החודרים אל חדר המיטות,

חוסר תקשורת, תחושה כי לא מבינים אתכם,

אין עם מי לדבר ... ועוד אין ספור דוגמאות המשאירות

אותך תוהה כיצד להציל מערכת היחסים ?

להציל את מערכת היחסים

אופטימיות תמיד זוכה להערכה גדולה, ולא בכדי, בזכות אותה אופטימיות אנחנו משנים את עצמנו ואת הסביבה ומאפשרים לעצמנו לחיות חיים מותאמים לצרכים שלנו. 

 

ישנם כמה מרכיבי מפתח שיש לקחת בחשבון בעת ​​ההתבוננות במערכת היחסים, ואהבה הינה רק אחת מהן. לדעתי "אהבה חשובה, אבל זה לא תמיד מספיק". מה שחשוב הוא מדד הבריאות של הקשר, היכולת להרגיש שאתם במקום בטוח, חופשי, אמיתי ואתם חשים בו אתם - לא מרצים, יכולים לדבר את עצמכם בלי שיפוטיות או ביקורת, נהנים, משתפים פעולה, מכבדים זה את זה ורמת התקשורת שלכם טובה. 

אם אי פעם הרגשתם מאוימים  פיזית או פסיכולוגית, אלה דגלים אדומים שאסור לכם להתעלם מהם! טיפול והכחדת מצבים אלו חיוניים לביטחונכם ורווחתכם [ושל ילדיכם אם יש ], במצבים אלה.

 

אני מאמינה כי העדפה הראשונה של בני הזוג היא לשפר ולתקן את הקלקולים הנוצרים ומצטברים בחיי הנישואין. העדפה זו צריכה להיות מתורגמת תמיד למהלכים אופרטיביים שיובילו לתיקון הרצוי. בתהליכי הייעוץ וההכוונה הזוגית, שאני מקיימת איתכם, באמצעות התנהגות מטפחת ותקשורת בונה, אנחנו מיישמים מהלכים אופרטיביים בדרך אל בניית יחסים טובים, נעימים, ומספקים.

 

שבעה סימנים שמערכת היחסים שלכם דורשת התייחסות 

 

 1. אתם (בן / בת הזוג) מפסיקים להרגיש במיטבכם או לא אוהבים את מי שאתם בתוך מערכת היחסים.

 2. אתם (בן / בת הזוג) מציגים מערכת יחסים טובה לפני חברים ומשפחה, אך בפועל הדברים מאחורי הדלת הסגורה שונים לחלוטין.

 3. אתם (בן / בת הזוג) מעדיפים לעשות כל דבר אחר מלבד לבלות אחד עם השני.

 4. אתם (בן / בת הזוג)  גורמים אחד לשני להרגיש לא ראויים או לא מספיק טובים.

 5. אתם (בן / בת הזוג) מאבדים את עצמכם במערכת היחסים שלכם. כבר אין לכם תחושת עצמיות.

 6. אתם (בן / בת הזוג) הפסקתם לעסוק בפעילויות שפעם הביאה לך שמחה.

 7. אתם (בן / בת הזוג) לא מבלים עם חברים.

 ו...שבעה כללים כיצד להציל מערכת יחסים

 

 1. עבדו תחילה על עצמכם כיחידים - על מנת להציל ולחזק מערכת יחסים, שני בני הזוג צריכים לעשות את העבודה הפנימית שלהם [לבד או עם איש מקצוע]. בידקו עם עצמכם את ערכי הליבה והחוזקות שלכם, יהיו סקרנים וכנים, מה המטרות החשובות לכם ולאן הייתם רוצים להגיע בעתיד ומהי הדרך בה אתם מנהלים את חייכם . רק לאחר העבודה האישית תוכלו לעבוד כזוג כדי לנסות ולחזק את מערכת היחסים שלכם. 

 2. לעמוד על שלך במקום "להתקרבן" ולהאשים – תקשורת אסרטיבית של רצונותיך תוך  פתיחות, כנות מבלי לפגוע בצד השני היא זו שתקרב אתכם בעוד שכניסה למצב "קורבני" והאשמת השני רק ירחיקו אתכם זה מזה.

 3. הביעו תודה על הדברים הקטנים - אלה הדברים הקטנים ביותר שמעניקים לקשר חיות ושמחה. חשוב להביע הערכה לדברים הללו שבן / בת הזוג עושה. זו יכולה להיות הודעה קטנה ומתוקה, הכנת קפה סתם כך או הבעת תודה –כי לא הכל מובן מאליו. לא רק מדי פעם, אלא מדי יום.

 4. התענגו על זמנכם ביחד - לא רק רגעים גדולים כמו חופשות או ימי הולדת, אלא גם מהרגעים הקטנים היומיומיים, כמו לראות יחד תוכנית משותפת בטלוויזיה או להכין יחד ארוחת ערב בבית. היו נוכחים לחלוטין בזמן זה האחד עם השני [כלומר בלי פייסבוק, איסטגרם, ווטסאפ, שיחות מעבודה, חברים או משפחה [כולם דחופים וחשובים אבל בפעם אחרת!] רק כך תוכלו להתענג על זמנכם יחד.

 5. בצעו צ'ק-אפ חודשי - מערכות יחסים דורשות תחזוקה, וזו הסיבה שהצ'ק-אפ רגיל יכול להועיל. לשם כך, אני מציעה לשבת יחד לשיחה רגועה וכנה על מצב הקשר שלכם. לדבר תקשורת, אינטימיות, הורות וכספים. כי על ידי התייחסות לבעיות פוטנציאליות בשלב מוקדם אתם יכולים לתקן אותן לפני שהן שוברות אתכם ובו זמנית להרחיב ולהעמיק את האינטימיות והקשר האמיתי.

 6. חוגגים אחד את השני - להיות שם האחד בשביל השני בזמנים וברגעים קשים זה חשוב מאוד. לצד זה, למדו להיות שם גם בעת חגיגת ההישגים זה של זה. לעתים קרובות אנו בקושי מקשיבים כשבן הזוג שלנו חולק איתנו משהו טוב, אנו עלולים לבטל את זה מבלי משים, לחזור אל השגרה או לשנות את הנושא. התייחסות כזו היא כמו לומר ישירות משהו שלילי על החדשות הטובות של בן זוגנו. ולכן, כאשר בן/בת הזוג שלך חוזר הביתה, קורן מחדשות טובות, ומבקש לשתף, תניח/י מייד את הטלפון שלך ותן לו/ה את תשומת הלב הראויה.

 7. הישארו סקרנים לגבי בן / בת הזוג - בתחילת מערכת יחסים, נראה שקל לסקרן את בן / בת הזוג ולהתמקד בחיובי. יחד עם זאת, בהמשך מערכת היחסים כשהחידוש דועך, לעתים קרובות אנו חושבים בטעות שאנחנו יודעים כל מה שיש לדעת על בן הזוג שלנו. אנו מפסיקים לשאול שאלות ואנחנו נופלים. הכוונה לחדש את ניצוץ הסקרנות והרצון להתעניין זה בזה - זה פשוט הרבה יותר ממה שאתם חושבים, אף אחד לא יודע באמת מה האושר הפנימי האמיתי של בן/בת הזוג.

Couple at the Beach

מרים קוזי

bottom of page